Monthly Archives: Haziran 2014

Çocuklarda yaşlara göre zeka testleri

çocuklarda zeka testi

Çocuklarda yaşlara göre zeka testleri, WISC R Zeka Testi (6-16 yaş)

Günümüzde zeka ölçümünde yaygın olarak kullanılan ve güvenilir sonuçlar veren bir testtir. Psikolog Serap Duygulu: “6-16 yaşlar arasındaki çocukların ve gençlerin zeka düzeylerini ölçmekte kullanılır.”diyor ve bu uygulamanın, yaklaşık olarak 60 ile 90 dakika arasında bir süreyi kapsadığını söylüyor. Bireyin sözel ve performans becerileriyle, düzeyini ölçen ve 12 alt testten oluşan WISC-R Zeka Testi, genel olarak süreye bağlı bir testtir.

Bebeklerde dil gelişimi

bebeklerde dil gelişimi için neler yapılmalı, bebeklerde dil gelişim evreleri..

Bebeklerde dil gelişimi nasıl başlar? Aşamaları nelerdir?

Bebekler ne kadar uyur, kaç saat uyumalı

cocukgelisimi.org.. Bebekler ne kadar uyur, kaç saat uyumalı, 2 aylık bebek ne kadar uyur, bebekler ne kadar kilo almalı, bebekler ne kadar uyumalı, bebek nekadar uyur, 2aylik bebek ne kadar uyur, yenidoğan bebek ne kadar uyur, 1aylık bebek ne kadar uyur..

Artikülasyon Bozukluğu Ve Eğitimi

cocukgelisimi.org..Artikülasyon Bozukluğu Ve Eğitimi, artikülasyon bozukluğu ve eğitimi resimleri, artikülasyon bozukluğu ve eğitimi özellikleri, önce okul öncesi artikülasyon bozukluğu ve eğitimi, çocuk artikülasyon bozukluğu, artikülasyon bozukluğu ve eğitimi örnek, okul öncesi forum artikülasyon bozukluğu ve eğitimi, artikülasyon bozukluğu ve eğitimi örnekleri, artikülasyon bozuklukları..

Çocuk Gelişimi Bölümü Hacettepe Üniversitesi

cocukgelisimi.org..  Çocuk Gelişimi Bölümü Hacettepe Üniversitesi,h acettepe üniversitesi çocuk gelişimi bölümü puanı, hacettepe üniversitesi çocuk gelişimi bölümü taban puanları, hacettepe üniversitesi çocuk gelişimi bölümü puanları, hacettepe üniversitesi çocuk gelişimi bölümü dersleri, hacettepe üniversitesi çocuk gelişim bölümü.

Yeni doğan bebeğin alt bakımı temizliği

yeni doğan bebğin kilosu, boyu, baş çevresi

Yeni doğan bebeğin alt bakımı temizlik işlemi nasıl olur cocukgelisimi.org ta. Yeni doğan bebek gün içinde 6-8 defa bezi kirletebilir. Özelikle bebeklerde pişikleri önlemek için  kirlenir kirlenmez bebeğin altının değiştirlmesi elzemdir. Pişik önleyici kremler yardımıyla kızarıklığın önüne geçebilirsiniz. Özellikle 2015 in yaz mevsimine girdiğimiz şu günlerde pişikleri önelemek için temiziliğe dikkat edelim.

Yeni doğan bebeğin göbek bakımı

yeni doğan bebğin kilosu, boyu, baş çevresi

Yeni doğan bebek göbek bakımı nasıl olur? Bebeklerde enfeksiyon gelişimini önlemek için göbek kordonunu  daima temiz tutmak önem arzeder. Her bez değişiminde yapılması gereken çocuk doktorunun önerdiği bir dolüsyonla kordonun temizliğinin yapılmasıdır. Bu temizleme işlemi merak etmeyin bebeğinizin canını acıtmaz. Göbek düşüene kadar mevcut bölgeye su değdirmeyin.

Çocuk Gelişimi 3-4 Yaş

Çocuk Gelişimi 3-4 Yaş, 3 4 yas cocuk gelisimi,  4 yaş çocuk psikolojisi, 3 4 yaş çocuk oyuncakları, 4 yaş gelişimi boy kilo, 3 yaş gelişimi boy kilo..

Çocuk Gelişimi 2-3 Yaş

cocukgelisimi.org.. Çocuk Gelişimi 2-3 Yaş, 2 yaş çocuk gelişimi nedir, 2 yaş çocuk gelişimi video, 2 yaş çocuk gelişimi nasıl

Çocuk Gelişimi 1- 2 Yaş

cocukgelisimi.org..Çocuk Gelişimi 1- 2 Yaş, 1 yaş bebek gelişimi, 1 2 yaş çocuk gelişimi, 2 yaş çocuk gelişimi, 0 1 yaş çocuk gelişimi, 1 yas cocuk gelisimi, 12 ay çocuk gelişimi