Monthly Archives: Temmuz 2014

10-16 Aylık Bebekle Oynayabileceğiniz Oyunlar

10-16 Aylık Bebekle Oynayabileceğiniz Oyunlar, 11 aylık bebek oyunları, 12 aylık bebek oyunları, 13 aylık bebek oyunları, 14 aylık bebek oyunları, 15 aylık bebek oyunları, 16 aylık bebek oyunları cocukgelisimi.org da.. Çocuğunuzu üst ve alt vücut gücünü kullanmaya özendirmek, ayrıca iletişim becerilerini güçlendirmek için aşağıdaki önerileri deneyin:

Çocuklar için muzlu çilekli süt

Çocuklar için muzlu çilekli süt cocukgelisimi.org ta. 120 ml süt
1/2 doğranmış muz
birkaç çilek veya ahududu
1 tatlı kaşığı toz şeker

Bütün malzemeleri blendra koyup kaymak gibi pürüzsüz bir hal alana kadar karıştırın. Bebeğinize içirin.

Çocuk Gelişimi Önlisans Programı Ve Okutulan Dersler

Çocuk Gelişimi Önlisans Programı Ve Okutulan Dersler Türkiyenin çocuk gelişimi sayfası cocukgelisimi.org sitesinde..Çocuk Gelişimi öğrencileri, 0-18 yaş grubundaki bebeklik, okulöncesi, okul ve gençlik çağlarındaki çocukların tüm gelişim alanlarında gelişim düzeylerini belirleme ve izleme; gelişim düzeylerine uygun destekleyici eğitim programları hazırlama, eğitimsel çevre düzenlemesi yapma, program uygulama ve denetleme; programın çocuğa,

6 aylık çocuklara meyve püresi tarifi

6 aylık çocuklara meyve püresi tarifi cocukgelisimi.org ta. 1 tabak içine mevsim meyveleri koyun üzerine toz şekeri ve biraz sütü dökün çatalla iyice ezerek püre yapın.

11 aylık çocuklara nohut köftesi

 11 aylık çocuklara nohut köftesi tarifi cocukgelisimi.org ta..1) 400 gr nohutu bir gece önce suya ıslatın
2) Ertesi günü buharda 1 saat pişirin.
3) Nohutları ezerek püre yapın, tuz, biber ve istediğiniz otları ekleyin, 60 ml susam yağı ekleyerek karıştırın, püre yapın.
4) Nohut püresinden küçük toplar yapın.
5) Nohut topları buzdolabında 1 saat dinlendiri.
6) Tavada kızartarak bebeğinize yedirin.

Çocuklarda diş dökülmesi, süt dişleri ne zaman nasıl dökülür?

süt disleri

Çocuklarda diş dökülmesi, süt dişleri ne zaman nasıl dökülür? sorularının cevabı cocykgelisimi.org da..çocuklarda diş dökme yaşı,  süt dişleri dökülmesi, süt diş dökülmesi, çocuklarda süt dişi dökülmesi, çocuklarda süt dişlerinin dökülmesi, çocuklarda süt diş dökülmesi aramalarıyla ilgili aydınlatıcı bilgi cocukgelisimi.org da..

7 aylık bebek neler yiyebilir?

7 aylık bebek, 7 aylık bebek neler yiyebilir

7 aylık bebek neler yiyebilir? yedi aylık bebek için anne sütü yine eşsiz bir besindir. 7 aylık bebek gelişimi için anne sütüne devam edilmelidir. 7 aylık bebekler için katı ek gıdalarla takviye yapılmasıda gerekmektedir.  Buradaki temel kriterimiz 7. ayında bebek anne sütünü aldığı sürece davam etmesidir.  7 aylık bebeklerle birlikte kahvaltı yapabilirsiniz.

İshal olan çocukların yemesi gereken yiyecekler

İshal olan çocukların yemesi gereken yiyecekleri cocukgelisimi.org ta paylaşalım. Öncelikle bir doktora 1-2 gün içinde geçmiyorsa doktora göütürülmesi gerekir. Çünkü dizanteri ya da rota virüsü kaynaklı olabilir. Özellikle  kusma ve ateş de varsa mutlaka götürülmelidir. Bu durumda rota virisi kaynaklı ise su kaybı fazla ise serum tedavisi verecektir doktorunuz.  İshal durumunda hangi yiyecekler alınmalıdır. İshalin geçmesini destekleyici gıdalar yedirilmelidir. İshal süresince sindirimi zor olmayan hafif gıdaların tüketilmesi ve sıvı tüketiminin arttırılması gerekir. İshale iyi gelen yiyecekler arasında ilk sıralarda düşük lifli pirinç, muz, elma püresi ve bir kaç dilim ekmek ilk sıralarda gelmektedir.

8 ay ve üstü çocuklara etli türlü

8 ay ve üstü çocuklara etli türlü tarifi cocukgelisimi.org ta. Çocuğunuza gönül rahatlığı ile yedirebileceğiniz bir tarif…..45 g doğranış domates
40 g kabak
bir dilim soğan
10 g patlıcan
20 g havuç
60 g patates
15 g dana eti
10 g bebek makarnası (ayrı pişmiş)

Bütün sebzeleri ve yağsız dana etini az suda pişirin, ayrıca pişmiş makarnayı da katarak sebzelerin pişme suyu ile eze eze püre yapın.

12 aylık ve üstü çocuklara ızgara köfte tarifi

12 aylık ve üstü çocuklara ızgara köfte tarifi  cocukgelisimi.org ta.. 30 gr. yağsız iki kere çekilmiş dana kıyma
çok az ekmek içi
çok az maydanoz

Ekmek içi az ıslatılır maydanoz ve kıyma ile yoğrulur, ıslıtılmış fırında veya ekmek yerine pirinç konularak sulu köfte yedirilebilir.