Monthly Archives: Ekim 2014

Çocuklarda Parmak Emme Davranışı

cocuklarda parmak emme

cocukgelisimi.org..Çocuklarda Parmak Emme Davranışı, parmak emme alışkanlığı, parmak emme nedenleri, parmak emme tedavisi, parmak emme nasıl bıraktırılır sorularının cevabı cocukgelisimi.org da.. çocuklarda parmak emme, parmak emme sorunu, çocuklarda parmak emme nasıl bıraktırılır, parmak emme tedavisi, çocuklarda parmak emme alışkanlığı, parmak emmek nasıl bırakılır, çocuklarda parmak emme davranışı, çocuklarda parmak emme nedenleri, bebeklerde parmak emme problemi, parmak emme nedir

Sigara içmenin bebeğe zararları

bebek sigara, Sigara içmenin bebeğe zararları, Sigara Dumanı Bebeği Nasıl Etkiler,  anne sütü sigara.. Bebek gelişmekte olan bir canlıdır ve çevrenin zararlı etkilerinden ve mikroplardan kolayca zarar görmektedir. Sigaranın içinde ise nikotin, CO, kurşun gibi çok sayıda zararlı madde bulunmaktadır. Bu maddeler hem doğumun öncesi olan hamilelik sürecinde hemde doğum sonrası dönemde bebeğe büyük zararlar vermektedir.

Anne ve babalar bu hatayı yapmayın!

Anne ve babalar bu hatayı yapmayın! Çocuğun gelişim aşamalarından uygun bir şekilde geçmesi ve yaşına uygun eğitim almasında anne ve babanın yaklaşımları ve çocuğu yönlendirmelerinin önemli olduğu bildirildi.Anne ve babanın kişilik yapıları, yetiştirilme tarzları, anlayışları ve farklılıkları olacağına dikkat çeken uzmanlar, `Bu durum çocuğun yetişme ve zekâ gelişiminde olumlu yönde katkılar sağlayabileceği gibi farklı yaklaşımlar da çocukların psikolojik gelişiminde büyük sıkıntılar oluşturabilmektedir.` uyarısında bulunuyor.

Nasıl bir anne babasınız?

Nasıl bir anne babasınız? sorusunun  cevabı cocukgelisimi.org sayfasında..Psikologlar ebeveynlik tarzlarını 4 grupta inceliyorlar. Peki siz hangi gruba dahil olduğunuzu biliyor musunuz? İşte cevabı…Nasıl bir anne-baba olduğunuz çocuğunuzun gelecekteki karakterini belirliyor. Psikologlar ebeveynlik tarzlarını 4 grupta inceliyorlar. Peki siz hangi gruba dahil olduğunuzu biliyor musunuz? İşte cevabı…

Çocuklar için meslekler şarkısı

Çocuklar için meslekler şarkısı, okul öncesi çocuk şarkıları çocuklarınızın meslekleri keyifle öğrenebileceği meslekler şarkısını Türkiyenin çocuk gelişimi sayfasında paylaşıyoruz.

3-6 Yaş Çocuklarında Utangaçlık

3-6 Yaş Çocuklarında Utangaçlık, 3 yaş çocuklarda utangaçlık,  6 yaş çcuklarda utangaçlık, 4 yaş çocuklarda utangaçlık, 5 yaş çocuklarda utangaçlık

Çocukların fiziksel zihinsel gelişiminde önemli noktalar

cocuk fiziksel gelisimi

Çocukların fiziksel zihinsel gelişiminde önemli noktalarla ilgili bilinmesi gerekenler cocukgelisimi.org sayfasında..Çocukların gelişim evrelerinde gerçekleştiremediği davranış şekillerine dikkat ederek  çocuğunuzun zihinsel ve fiziksel gelişimini takip edebilirsiniz.Çocuk  doktoruna başvurulması gereken durumlar.

Çocuklarda Küfür

cocukgelisimi.org..Çocuklarda Küfür, çocuklarda küfür nedir, çocuklarda küfür alışkanlığı, çocuklarda küfürün önlenmesi, çocuğum küfür ediyor, çocuklarda disiplin, küfür eden çocuklar, oğlum küfür ediyor, küfür nasıl önlenir.

Bebeklerde vitamin kullanımı ve önemi

Bebekler dünyaya geldiklerinde oldukça korumasızdırlar. Çevredeki mikroplardan hemen etkilenirler. Bebeğin bu mikroplara karşı kendini savunabilmesi için bağışıklık sisteminin kuvvetli olması gerekmektedir. Aksi halde bebeğin hastalanması çok olağan bir durumdur. Bazı durumlarda ise anneler olayı çok abartarak bebeği vitamin haplarına boğuyorlar. Bu uygulama da bebeğe zarar verir.

Bebekler için vitamin deposu çorba tarifi

vitamin deposu çorba

cocukgelisimi.org.. Bebekler için vitamin deposu çorba tarifi, vitamin deposu çorba, Oğlum Murat Alp ‘a yedirdiğim sağlıklı, vitamin ve mineral deposu bir çorba tarifini paylaşıyoruz.