Monthly Archives: Mayıs 2015

Çocukların zeka gelişimi için balığı sevdirme yolları

çocuğum balık yemiyor

Çocukların zeka gelişimi için omega 3 yönünden zengin balığı yemeyi sevdirme yolları, çocuğum balık yemiyor diyorsanız doğru yerdesiniz. Beyin dolayısıyla zeka gelişimini arttırmada balığın etkisi yadsınamaz. Çocuğunuz balık yemeyi istemezse de  en az 1 kere balık önüne koyun.  Bu yeni tada alışması için biraz zaman geçmesi gerekecektir. Mezgitin tadını daha hafif olduğunu belirtmekte fayda var. Bu tada uyum sağladıktan sonra somon türü yağlı balıklara geçiş yapılabilir. Çocuğunuzu balık yemeye çok fazla zorlamayı kısa vadede yer gibi görünür fakat tiksinti duyarsa ilerde hiç yemez. Bir arkadaşım vardı. Hangi tür olursa olsun hiçbir balığı yiyemezdi. Küçüklükten zorla yedirldiği için böyle bir durum yaşadığını ifade etmişti. Çocuk belkide balığın farklı sunuluş yada pişirime tarzını da sevebilir seçenekler sunmakta değişik pişirme yolları denemekte fayda vardır. Sizde zevle balık yediğinizi hissettirin. Çocuk balık yemede anne babayı model alabilir.

Hamilelikte ve çocuk gelişiminde omega 3’ün faydaları

hamilelikte omega 3 nelerde var, hamilelikte omega 3 ne zaman kullanılmalı, hamilelikte omega 3 takviyesi, hamilelikte omega 3 içeren besinler, hamilelikte omega 3 ne zaman alınmalı, hamilelikte omega 3 kilo aldırırmı, hamilelikte omega 3 kullanımı faydaları

Hamilelikte ve çocuk gelişiminde omega 3‘ün faydaları nelerdir sorusunun cevabı cocukgelisimi.org ta. Omega 3 deyip geçmeyin balıkta bulunan bu yağ asidi her insana lazım ve elzemdir. Omega 3, vücut için öneme haiz olup   insan bedendinde  üretilemeyen bir yağ asididir. Ayrıca çocuk gelişimi içinde gereklidir. Çocuklarda omega 3 zeka gelişimi için önemli olduğuda gelişim uzmanlarınca dile getirilmektedir. Hamilelikte anne sağlığını koruduğu gibi anne karnında bebek gelişimi içinde önelidir. Kalp-damar hastalıklarına karşı korur ve içindeki EPA ve DHA sayesinde anti enflamatuar etkisi vardır. Kemik, eklem sağlığı, bağışıklık, beyin ve sinir sistemlerinin sağlıklı çalışmasını sağlar.

Çocuğun ilerideki boyunu tahmin etme nasıl olur?

çocuk boy uzatma egzersizleri

Çocuğun ilerideki boyunu tahmin etme nasıl olur? sorusunun cevabı cocukgelisimi.org ta. Çocuk gelişimi için ilk 48 ayda en öenmli faktör beslenme şeklidir. 2 yaşından sonra kalıtsal  potansiyele göre büyüme etkili olur. Çocuğun sağlıklı beslenmesiBoy uzatan egzersizler seçilerek çocuğun boyunun uzaması sağlanabilir.

Kuranı Azimüşşanda geçen en güzel anlamlı kız bebek isimleri manaları ve anlamlarıyla

kuranda geçen kız bebek isimleri

Kuranı Azimüşşanda geçen en güzel anlamlı kız bebek isimleri manaları ve anlamlarıyla birlikte cocukgelisimi.org ta. Kuranda Geçen En Güzel kız Bebek İsimleri, Kuranı kerimde geçen anlamlı kız isimleri, Kuranda Geçen İsimler kız İsimleri, Bebek isimleri kuranda geçen ve anlamları

Kuranı Kerimde geçen en güzel anlamlı erkek bebek isimleri manaları ve anlamlarıyla

kuranda geçen erkek bebek isimleri

Kuranı Azimüşşanda geçen en güzel anlamlı erkek bebek isimleri manaları ve anlamlarıyla birlikte cocukgelisimi.org ta. Kuranda Geçen En Güzel Bebek İsimleri, Kuranı kerimde geçen anlamlı erkek isimleri, Kuranda Geçen İsimler Erkek İsimleri, Bebek isimleri kuranda geçen ve anlamları

Anne karnında ultrasonda 1 aylık bebek görüntüleri

anne karnında 1. ayında bebek gelişimi görüntüsü

2015 bilim dünyasında 3 boyutlu ultrason teknolojisinin gelişmesiyle   Anne karnında ultrasonda ve 3d 1 aylık mucizevi bebek görüntülerini çocuk gelişimi sayfamızda bulabileceksiniz. Anne rahminde bebeğin yüz görüntüsü,  hamilelikte 1. ayda bebek görüntüsü, 4 haftalık bebek gelişimi görüntüsü anne karnında  cocukgelisimi.org ta. Bebek görüntülerini daha iyi  almak için resimlerin üzerine tıklayınız.

2015 yılının popüler kız bebek isimleri

kız bebek isimleri

2015 yılının popüler kız bebek isimleri, Bebek bekleyen aileleri bebeğine hoş bir ad belirleme duygusu  hakim olur. Tüm anne babalar bebeğine güzel bir isim koymak ister. Çünki kişiler ismleriyle müsemma olabilir. Manası güzel bir isim bulmak ve çocuğuna koymak anne babanın görevidir. Bizlerde cocukgelisimi.org ta  2015 yılında tercih edilebilecek kız isimlerini belirledik. Değişik 2015-2016da doğacak ve isimleri konacak değişik kız bebek isimleri, modern kız bebek isimleri, en güzel kız bebek isimleribelirledik.

Anne sütünün ilk 4 ayda bebek için önemi

anne sütü

Anne sütünün ilk 4 ayda bebek için önemi cocukgelisimi.org ta. Anne sütü bebek için gerçekten en kaliteli bir besindir yapısı itibarı ile kolay sindirilir, etkili bir biçimde tercih edilmektedir. Bebeğinizi virüs ve mikroplardan korur, mamalarla beslenmeden hem maddi kaynaklar sarfetmeden hemde hijen açısından sadece emzirmek şekliyle anne ve çocuk arasında sevgi ortamının yaşanmasını kolaylaşır, yeni bir hamileliğin gecikmesi ve annenin sağlıklı kalmasına olanak sağlamaktadır.
Bebek dünyaya geldikten sonraki ilk dört ayda mümkün mertebe anne sütüyle doyurulan bebekler ishal ve zatürree gibi bulaşıcı rahatsızlıklara, alerjik problemlere neredeyse yok denecek kadar rastlarlar, daha sağlıklı ve süratle gelişim sağlarlar. Bu sebeble;

En farklı duyulmamış bebek isimleri ve manaları 2015

farklı duyulmamış bebek isimleri

En farklı duyulmamış bebek isimleri ve manaları 2015,  bebeklerine isim bulmaya çalışan anne babalar için 2015 yılına ait en farklı bebek isimleri ve manaları cocukgelisimi.org ta.

Okul öncesi etkinliği boyama resimleri sayfasi

hayvan boyama resmi

Okul öncesi etkinliği boyama resimleri sayfasi, arı boyama, eşek boyama, çizgi fim karakteri boyama resimleri cocukgelisimi.org ta.