Monthly Archives: Aralık 2015

Evde Çocuğunuzu Hangi Tehlikeler Bekliyor?

evdeki tehlikeler

Evde Çocuğunuzu Hangi Tehlikeler Bekliyor? yazısı cocukgelisimi.org ta..Evinizin İçinde Çocuğunuzu Bekleyen Tehlikeleri Yok Etmek sizin elinizde. Bebeklerin evde yaralanmalar yaşadığını duymayan yok. Bebeğinizin kazandığı  beceri ler onun için yeni tehlikelere kapı açar. Bu sebeple doğabilecek tehlikeleri önceden akıl edip  tedbirleri almalısınız.

Zeki Bir Bebek Nasıl Yetiştirilir?

Zeki Bir Bebek  Nasıl Yetiştirilir?  sorusunun cevabı cocukgelisimi.org ta.zeki bebek, zeki bebek nasıl olur, zekası yüksek çocuklar

New York Üniversitesi Tıp Fakültesi pediatri ve geriatri Yard. Profesörü aynı zamanda adı geçen üniversitenin Çocukluk Araştırma Merkezi Erken Çocukluk Bölüm başkanı Cristopher P.Lukas, bebeklerin 0-5 yaş dönemi içinde yaşadıklarının yalnız o dönem içinde ki gelişmelerine değil aynı zamanda bebeğin yetişkinlikte nasıl öğreneceğini hayat boyu beyninin nasıl çalışacağını etkilediğini söylüyor.

Çocuklarda dil gelişimi ve konuşmanın gecikmesi

Çocuklarda dil gelişimi ve konuşmanın gecikmesi yazısı cocukgelisimi.org ta.

Çocuklar doğdukları andan itibaren dil ve konuşmayı öğrenmeye programlanmışlardır. Fiziksel, zihinsel, sosyal ve duygusal açıdan sağlıklı olan tüm çocukların konuşmayı zamanında öğrenmeleri beklenir.. Ancak bazı çocuklarda konuşma gecikmesi görülebilir.

Çocuğunuzla Etkili İletişim kurmanın 7 yolu

Çocuğunuzla Etkili İletişim kurmanın 7 yolu, çocukla iletişim, çocukla ilişkiyi güçlendirme yazısı cocukgelisimi.org ta. Anne baba çocuk arasında iletişim doğru şekilde ayarlandığında karşılıklı duygu ve düşünceler anlaşılabilir hale geliyor. Etkili iletişim sadece kendini ifade etmek değil, karşındakini dinleyebilmekten de geçiyor. Uzmanlar, çocuklara pozitif bakış açısıyla yaklaşmanın onların büyüme ile ilgili sancılarının ortaya çıkmasını önleyeceğini söylüyor. 

2016 Doğum Yardım Parası ne kadar Nasıl Alınır?

2016 Doğum Yardım Parası ne kadar Nasıl Alınır? haberi cocukgelisimi.org ta. DOĞUM PARASI YASALAŞTI…DOĞUM YARDIMI 300 TL

Doğum parası resmileşti.Doğum yapan anneye devleten 1.çocuk için 300, 2.çocuk için 400 ve 3.çocuk için 600 tl doğum parası ödenekcek..

Çocukların zihnini esir alan sanal oyunlara dikkat!

Çocukların zihnini esir alan sanal oyunlara dikkat! haberi rehberlik.site de.Yrd. Doç. Dr. Özcan Palavan, sanal ortamda çocukların hayal dünyasını esir alan oyunlara dikkat edilmesi gerektiğini söyledi. Sanal ortamdaki oyunların daha çok geliştirici nitelikte kullanılmasının önemli olduğunu ifade eden Palavan, ailelere de uyarılarda bulundu.

Çocuklarda teknoloji bağımlılığıyla ilgili sıradışı bir deney

Çocuklarda teknoloji bağımlılığıyla ilgili sıradışı bir deney haberi cocukgelisimi.org ta. Çocuk psikoloğu Yekaterina Murashova, gerçekleştirdiği sıra dışı bir deneyde bir grup çocuğun ve ergenin, bir günlüğüne internete ve modern teknolojiye erişimden mahrum bırakıldığında neler olduğunu gözlemledi.

Türkiye’nin İlk Yerli Zeka Ölçeği

Türkiye’nin İlk Zeka Ölçeği Projesi’ protokolüne imza atıldıhaberi rehberlik.site de.Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile Anadolu Üniversitesi iş birliğiyle oluşturulan Türkiye’nin ilk yerli zekâ ölçer projesi, “Anadolu-Sak Zekâ Ölçeği (ASIS)”in protokol töreni Eskişehir Ali Güven Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirildi

Çocuğum Arkadaşları İle kavga ediyor Ona Nasıl yardımcı olabilirim?

Çocuğum Arkadaşları İle kavga ediyor Ona Nasıl yardımcı olabilirim? sorusunun cevabı cocukgelisimi.org ta. Anne babalar olarak çocuğumuz akranları ile kavga ettiklerinde kabul edilmemelerine, dışlanmalarına seyirci kalmamız zordur. Çocukların akranlarıyla olan birçok kavgası gelip geçidir. Çocuğu kurtaran bir rolde olmak yerine  dinleyici olarak daha fazla yardımcı olunabilir.

Çocuğum Arkadaşları İle kavga ediyorsa sorunun çözümü için nasıl yaklaşılmalı?

Kardeş kıskançlığını önlemek için pozitif disiplin yöntemleri

kardeş kıskançlığı

Kardeş kıskançlığını önlemek için pozitif disiplin yöntemleri cocukgelisimi.org ta. Kardeş kıskançlığından çocuğu kurtarma, kardeş kıskançlığı nasıl aşılır? Kardeşini çok kıskanıyor nasıl davranmalıyım? Kardeş kıskançlığı ile nasıl baş edilir?  Kardeş kıskançlığını önlemenin yolları yazısı Türkiyenin Çocuk gelişimi Sayfası  cocuckgelisimi.org ta.Anne babalar kavga eden çocuklar arasında azarlamak yermek için çocuklardan birini gözüne kestirir ne söyleyecekse ona söyler. Bunun yerine sihirli sözcük olan “Çocuklar”  ifadesini kullanarak çocuklarına eşit davrandığı hissini yaşatmalıdır. Kardeşler arası kıskançlığı rekabeti önlemenin yolu bu kelimeden geçiyor.