Çocuk gelişimi, bebek gelişimi, çocuk beslenmesi, okul öncesi eğitim > Anne Sütü Ve Emzirme > Anne sütünü nasıl arttırılır? Öneriler

Anne sütünü nasıl arttırılır? Öneriler

anne sütünü arttırma yöntemleri

cocukgelisimi.org.. Bebeğin sağlıklı beslenmesi için ilk 6 ay muhakkak anne sütü gereklidir. Anne sütünü çoğaltmak için 6 öneriyi siz değerli okuyucularımız için derledik. Anne sütünü nasıl arttırılır? Anne sütünü arttırma yöntemleri, anne sütünü arttıran içecekler, yiyecekler, gıdalar.. Öneriler..

1- Hızlı kilo vermeyi vadeden diyet ve ilaçları uygulamayın.

2- Sütünüzü arttıran en önemli besin, sudur. Günde en az 2,5 – 3 litre su içmelisiniz, çünkü sütün önemli bir kısmı sudan oluşuyor.

3- Kalsiyumdan zengini olan süt, yoğurt ve peyniri düzenli olarak tüketmelisiniz. Her gün 1 adet yumurta veya 1 porsiyon etli sebze veya kurubaklagil yemeği yemeye özen göstermelisiniz.

4- A Vitamininden zengin havuç, yeşil yapraklı sebzeler, kayısı gibi besinleri, beslenme programınızda sık bulundurmalısınız.

5- Vitaminlerin zengin bir kaynağı olan taze sebze ve meyveleri her gün düzenli olarak tüketmelisiniz.

6- Yediğiniz yiyeceklerin besleyici değerini korumak ve özellikle anemiyi (kansızlığı)  önlemeniz açısından, yemeklerinizle birlikte çay içmemelisiniz.

Kaynak:ailem.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir