Çocuk gelişimi, bebek gelişimi, çocuk beslenmesi, okul öncesi eğitim > Çocuk Eğitimi ve Ruh Sağlığı > Çocuğuma her istediğini alırsam ne olur?

Çocuğuma her istediğini alırsam ne olur?

cocuklara istediklerini almak

Çocuğuma her istediğini almalı mıyım? Çocuğuma her istediğini alırsam ne olur? sorularının cevabı türkiyenin çocuk gelişimi sitesi cocukgelisimi.org da..Duygusal Sonuç: Çocuklarınız şımarabilir!  Çocuklarınız her arzu ettiğinde paraya ship olabileceğini ve alınan eşyalarda hiçbir ücretin problem olmadığını görürse, ileride iyi bir iş ahlakı geliştirmesine engel olursunuz ve sürekli borç alarak yaşadığı bir hayata alışabilir. Tatmin olmayan bir ruh haline sahip olabilir.

Ne kadar harcarsa harcasın isteklerini bir türlü karşılayamaz ve mutluluğunun tek bir nedeni olabilir; para!Önlemler: Bazı ebeveynler çocuklarına yeteri kadar oyuncak ve hediye almazlarsa, sevgilerini göstermemiş olurlar gibi yanlış bir düşünceye kapılır. Ama para harcamanın sevgi göstergesi olmadığını kabullenilirse düşüncesini değiştirirlerse, çocukların davranışlarını da değiştirebilirler. Peki, bunu fark etmek güzel ama yine de oyuncak düşkünü çocuğunuzda işe yaramayabilir. Siz en iyisi onları para harcamaya teşvik etmekten kaçının. Mağazalardan uzak duramıyorsanız bile, mutlaka önceden çocuklarınıza sadece ihtiyacınız olan şeyleri almaya geldiğinizi söyleyin. Çocuğunuzun alışkanlığını düzeltmek biraz zaman alabilir, bazı aksiliklerle uğraşmak zorunda da kalabilirsiniz ama çocuklar bu tür değişimlere ailelerin düşündüğünden daha çabuk alışırlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir