Çocuk gelişimi, bebek gelişimi, çocuk beslenmesi, okul öncesi eğitim > Çocuk Gelişimi > Çocuğun ilerideki boyunu tahmin etme nasıl olur?

Çocuğun ilerideki boyunu tahmin etme nasıl olur?

çocuk boy uzatma egzersizleri

Çocuğun ilerideki boyunu tahmin etme nasıl olur? sorusunun cevabı cocukgelisimi.org ta. Çocuk gelişimi için ilk 48 ayda en öenmli faktör beslenme şeklidir. 2 yaşından sonra kalıtsal  potansiyele göre büyüme etkili olur. Çocuğun sağlıklı beslenmesiBoy uzatan egzersizler seçilerek çocuğun boyunun uzaması sağlanabilir.

Çocukların gelecekteki boyunu kesin olarak tahmin etmek için ispatlı bir yöntem olmamakla birlikte  ortalama bir aralığı öngörebileceğiniz popüler metodlar var.

  • Anne ve babanın boyunu cm olarak toplayın ve ikiye bölün. Erkekler için 6,5 cm. ekleyin. Kızlar için 6,5 cm. çıkarın. Çoğu çocuğun boyu yetişkinliğinde bu rakamın +/- 10 cm. aralığında kalır.
  • Bir diğer yöntem, çocuğunuzun 2 yaşındaki boyunu 2 ile çarpmaktır.

Unutmayın ki her çocuk genetiği doğrultusunda uzar. Bazı çocuklar daha erken, bazıları ise daha geç büyüme gösterebilir. Çocuğunuzun büyümesi ile ilgili endişeleriniz varsa mutlaka doktorunuza danışın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir