Çocuk gelişimi, bebek gelişimi, çocuk beslenmesi, okul öncesi eğitim > Çocuklarda Davranış Bozuklukları > Çocuğunuz internet bağımlısı olması

Çocuğunuz internet bağımlısı olması

internet-bagimlisi- cocuklar

cocukgelisimi.org..Çocuğunuz internet bağımlısı olmasın.. Günümüz çocukları geleneksel olarak oyanan çocuk oyunlarından çok bilgisayardaki internet oyunlarından oynuyor. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 6-15 Yaş Grubu Çocuklarda Bilişim Teknolojileri Kullanımı ve Medya  araştırma sonuçlarını yayımladı. Buna göre, çocuklar 8 yaşında bilgisayar, 9 yaşında internet, 10 yaşında cep telefonu kullanmaya başlıyor.

TÜİK tarafından 2013 yılı Nisan ayında ulusal bazda gerçekleştirilen Hanehalkı Bilişim Teknolojileri Kullanım Araştırması kapsamı ilk defa 06-15 yaş grubu çocukları da içerecek şekilde genişletti. Bu araştırmada 6-15 yaş grubu genel olmak üzere, farklılıkları daha iyi gözlemleyebilmek için 06-10 ve 11-15 yaş grubu ayrımında bilgisayar, İnternet ve cep telefonu kullanımı, kullanım sıklığı ve kullanım amaçları yanında medya ile ilişkileri de irdelendi.

ÇOCUĞUNUZ İNTERNET BAĞIMLISI OLMASIN

Çocukların yüzde 24.4’ü kendi kullanımına ait bilgisayara sahip. Çocukların yüzde 60,5’i bilgisayar, yüzde 50.8’i internet, yüzde 24.3’ü cep telefonu kullandı. Çocukların yüzde 45.6’sı hemen her gün internet kullandı. Ödevler internetten yapıldı. İnternet kullanım yerlerine göre yüzde 65,6 ile evler ilk sırada.

DHA

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir