Çocuk gelişimi, bebek gelişimi, çocuk beslenmesi, okul öncesi eğitim > Çocuk Beslenmesi > Çocuk Beslenmesi

Çocuk Beslenmesi

çocuk beslenmesi

cocukgelisimi.org..Çocuk Beslenmesi..Yeni doğmuş bebeklerin beslenmesi oldukça önemlidir. Çünkü bu ilerde hayatlarını değiştirebilecek bir öneme sahiptir beslenme konusu.İlk altı ay anne sütü bebek açısından çok önemli bir yere sahiptir. Fakat anne sütünün olmadığı durumlarda mama diye tabi ettiğimiz ek besinlerden yedirmeliyiz.

Yeni yeni dişleri çıkana dek püre halinde besinler vermeliyiz bebeklerimize. Eğer anne sütü ile bebeğinizin hoşuna gitmiş olan ek bir besin kaynağı varsa bunu da verebilirsiniz. Fakat püre halinde olmasına dikkat edin. Özellikle ilk dört aydan sonra ek besinlere başlanılabilir.

 

bebek beslenmesi, çocuk beslenmesi

bebek beslenmesi, çocuk beslenmesi

Meyve püreleri, sebze çorbaları ve muhallebi tarzında ki yiyecekler tüketmesinde bir sakınca yoktur. Dikkat etmemiz gereken bir durum vardır ki o da bebeğin dişleri çıkmadan katı besinlerle beslemeye çalışmamızdır. Bunun üzerinde son derece titizlikle durun, bebeğe çok zararı dokunabilir. İlk dört aydan sonra katı besinlere geçişte protein alımı bebek açısında izahı olmayan derecede önemlidir. Mutlaka bebeğin bir öğününde kırmızı et veya da tavuk eti yemesi gerekmektedir.

Bebeğin doğru bir biçimde beslenmesi titizlik isteyen bir süreçtir. Profesyonel bir yardıma ihtiyaç duyabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir