Çocuk gelişimi, bebek gelişimi, çocuk beslenmesi, okul öncesi eğitim > Çocuk Gelişimi > Çocuk gelişimi

Çocuk gelişimi

çocuk gelisimi…Hayatımızın en önemli evrelerinden birisi de hiç şüphesiz ki bebek sahibi olmak ve ona layığı ile bakmak. Çocuk sahibi olduktan sonra en önemlisi ona nasıl bakacağımızdır, hangi davranışlardan kaçınacağımızdır. Çocuklarımızın ileride sağlıklı birer birey olması ve sağlıklı çocuk gelişim için dikkat etmemiz hususlar kısaca şöyledir; ilk altı ay kesinlikle anne sütü şart. Ondan sonra mama ile takviye edebilirsiniz, çocuklarımızın dış dünya ile bağlantı kuracağı bu altı aylık süreci son derece titiz geçirmelisiniz.

 

.

çocuk gelişimi

çocuk gelişimi

Yeni doğan çocuk çok zekidir şöyle ki, ilk bir iki haftadan sonra annesinin ten kokusunu diğerlerinden ayırt etmeye başlar. Çocuk için uyku son derece önemlidir. Yaklaşık günün 3/4 ünü uyuyarak geçirirler. Uyku; hem zihinsel hem de bedensel olarak çocuk gelişimine doğrudan yardımcı olur.

Çocuk gelişim için titiz ve özenli davranalım. Onlar sahip olduğumuz yegane önemli varlıklarımızdır.

İlerleyen yıllarda hayata ilk adımlarını atacağı küçük çocuğa destek olmalıyız. Kesinlikle ve kesinlikle kızmamalıyız. Mesela bir şeyi yanlış yaptı ona hemen sinirle çıkışacağımız yere, evladım böyle yaparsan daha iyi olur demeliyiz. Yoksa hevesini kaçırırız bu da iyi bir şey olmayabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir