Çocuk gelişimi, bebek gelişimi, çocuk beslenmesi, okul öncesi eğitim > Çocuk Eğitimi ve Ruh Sağlığı > Çocuklarda güven duygusu nedir?

Çocuklarda güven duygusu nedir?

Çocuklarda güven duygusu nedir? sorusunun cevabı cocukgelisimi.org da..Zor durumlarda kişilerin hiçbir art düşünce olmadan kendine yardım edeceği ve karşılaşılan zorlukları çözmede işbirliği yapacağı duygusu. Güven duygusu, kişilerin birbirlerine değer verdiği, desteklediği bir ilişkiler ortamı içinde gelişir.
Güvensizlik duygusu ise, kişilerin art düşüncesiz davranmadıkları, zor durumlarda kimsenin kendisine yardım etmeyeceği duygusudur. Sağlıksız ailede yetişen kişi, kimseden saygı ve gerçek sevgi görmediği için, kimsenin kendisine yardım edeceğine inanmaz. Yardım etmek isteyenlerin mutlaka bir ’art düşüncesi, çıkarı vardır’ diye düşünür.
GÜVEN DUYMAMA NEDİR?
Sağlıksız aile içinde yetişen çocuk, sürekli koşullu olarak sevilmiş, kendi gerçeğini olduğu gibi ortaya koyduğu zaman desteklenip, takdir edilmemiştir. Bu nedenle kişi hem kendi gerçeğine hem de başkalarına güvenemez. Kimsenin kendisini olduğu gibi kabul edeceğine inanmaz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir