Çocuklrda göz sağlığı

cocuklarda goz

Yetişkin olsun çocuklar için olsun Göz sağlığı ile bilinmesi gerekenler cocukgelisimi.org ta  çocuklarda göz dalması, çocuklarda göz tembelliği, çocuklarda göz kırpma.
İnsan vücudunda göz organının çok önemli bir yeri vardır. Dış dünya ile irtibat kurabilmemiz için gözümüzün sağlıklı olması şarttır.
Göz insan hayatında çok ayrı bir yere sahiptir. Yetişkin insan olsun, yaşlı insan olsun isterse de yeni doğan bebek olsun göz organı çok önemli bir organdır. Yeni doğan bebekte tıpkı diğer yetişkin insanlar gibi dış dünyayı keşfeder. Bunu gözleriyle, kulaklarıyla veya dokunarak yapar. Yeni doğan bebeklerde o yüzden göz sağlığı biraz daha önemlidir. İleride hayata sağlam temeller atmak isteyen birer birey olabilmek için kendi yetilerimizi kullanabilmeliyiz. Çocuklarda göz çapaklanması, göz kanlanması, göz kızarıklığı zaman zaman olabilir. Çocuklarda göz şişmesi ve göz kayması gibi durumlarda doktorunuza mutlaka başvurunuz.

Göz sağlığı için çeşitli besin kaynakları vardır bunların en başında sizin de tahmin ettiğiniz üzere “havuç” gelir. Havucun içinde bulunan bol miktarda ki A vitamini gözümüzün sağlığına son derece iyi gelen bir vitamin türüdür. Yeni doğan bebeklere ilk 4 aydan sonra ek besin olarak havuç suyu verilirse gözünün de sağlıklı olması için ilk adımları yavaş yavaş atmış oluruz.
Göz insanın kendi hayatını idame ettirmesi için gerekli bir organdır. Göz sağlığına dikkat edelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir