Dünyanın En Küçük Doğan Bebeği, Bakın Şimdi Ne Yapıyor?

Dünyanın-en-küçük-doğan-bebeği

Dünyanın En Küçük Doğan Bebeği, Bakın Şimdi Ne Yapıyor? haberi cocukgelisimi.org ta. Doğduğunda 284 gr olan ve dünyanın en küçük prematüre bebeği olarak tarihe geçen Amillia Taylor, bakın şimdi ne halde…

Amillia Taylor, dünyaya geldiğinde, anne rahmine düşeli henüz, 21 hafta ve 6 gün olmuştu. Doğduğunda derisi incecik bir zar gibiydi ve ağırlığı da sadece 284 gr idi.

Dünyanın-en-küçük-doğan-bebeği

Dünyanın-en-küçük-doğan-bebeği

Amillia Taylor’ın doktorları onu yaşatabilmek için büyük çaba harcadılar ve bu çabalar olumlu sonuç verdi. Amillia’nın ilginç hikayesi, annesi Sonya’nın doktorlara bebeğinin 24 haftalık, yani kürtaj zamanının geçmiş olduğu konusunda yalan söylemesi ile başlamış. Doktorlar Sonya’ya inanmışlar ve kürtaj ihtimalini ortadan kaldırıp, kadını gerekli gördükleri için erken doğuma almışlar.Amillia, doğduktan ancak bir ay sonra doktorlar bebeğin gerçek yaşını anlamışlar ve bu süreçte onun yaşamak için bir şansı olduğuna inanıp, ellerinden geleni yapmışlar.

Sonya, bebeğine ilk baktığı andan itibaren onun kurtulacağını bildiğini söylüyor.

 

Amillianın-şimdiki-hali

Amillia, hastaneden ancak 4 ay sonra çıkabilmiş. Ve şimdi Amillia, hiçbir sağlık sorunu olmadan yaşantısına devam ediyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir