Çocuk gelişimi, bebek gelişimi, çocuk beslenmesi, okul öncesi eğitim > Öğretmenler İçin > Eğitici Oyun ve Boyama Etkinlikleri > Pasta kağıdı ve kese kağıdı ile çocuk yapımı eğitici etkinliği

Pasta kağıdı ve kese kağıdı ile çocuk yapımı eğitici etkinliği

pasta kagidinden cocuk yapimi

Pasta kağıdı ve kese kağıdı ile çocuk yapımı eğitici etkinliği, okul öncesi çocuk yapımı eğitici çalışması, kağıttan çocuk yapımı etkinliği cocukgelisimi.org ta.

Araç ve Gereçler:

1- Tahta boncuk (Büyük boy)
2- İçine pasta konulan kıvrımlı kağıtlar.
3- İstenilen renkte kurdela ve fon kağıdı
4- Guaj boya veya elişi kağıdı

Pasta Kağıdı ile Çocuk Yapımı: Tahta boncuğun üzerine yüz ifadesini vermek için guaj boya ile boyanır veya elişi kağıdıyla kaşı ve gözü yapıştırılır. Kafasının üzerine yünden saçlar ve pasta kağıdından şapkayı yapıştırır. Fon kağıdını boru şeklinde kıvırarak baş uçlarını tırtıklı keserek, kurdelayı da boynuna bağlayarak monte edin. Pasta kağıtlarını ortalarından fon kağıdına uygun olarak yuvarlak kesip boru şeklindeki fon kağıdına üst üste gelecek şekilde dizin.

Kese Kağıdı ile Çocuk Yapımı: Baş şekli aynı yukarıdaki şekildeki uygulandığı gibi uygulanır. Pasta kağıdı yerine başın altına kese kağıdı kurdela ile büzülüp yapıştırılır ve monte edilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir