Çocuk gelişimi, bebek gelişimi, çocuk beslenmesi, okul öncesi eğitim > Çocuk Eğitimi ve Ruh Sağlığı > Yaz tatilinde çocuk eğitimi

Yaz tatilinde çocuk eğitimi

Yaz tatilinde çocuk eğitimi…cocukgelisimi.org…Yaz tatili gelmek üzere ve çalışan anne-babalar şimdiden yaz tatili için endişelenmeye başladılar. Burada iki tip ebebeyn var, biri sadece çocuklarının evde olması nedeni ile artacak masrafları hesaplarken diğer grup ebebeynler şimdiden çocuklarının evde geçireceği zamanı nasıl daha kaliteli bir zamana dönüştürüceklerini, onlara nasıl daha fazla zaman ayırabilceklerini ve nasıl onları hem eğlendirirken eğitmeye devam edebileceklerini şimdiden planlamış durumdalar.

 

Gerçekçi olmak gerekirse, yaz tatili ne yaparsanız yapın masraflı geçecektir. Ama şimdiden hiç bir plan yapmazsanız hem çocuklarınızın yakınmalarını bütün yaz dinlemek zorunda kalacak, hem de onları tatmin etmek adına gereksiz masraflara gireceksiniz. Ama bütün bir yazı şimdiden planlar ve bunu çocuklarınızla paylaşırsanız hoşlarına gidecek aktiviteleri beklerken onları kitap okumaya yada biraz daha matematik çalışmaya ikna edebilirsiniz.

Unutmayın çocuklar sadece okulda eğitim almazlar ve en çok anne ve babalarını örnek alırlar. İyi planlanmış ve sözlerin yerine getirildiği bir yaz tatili onları hem disiplinli olmaya hem de gerçekçi olmaya iter.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir