Etiket arşivi: zeki bebek

Zeki Bir Bebek Nasıl Yetiştirilir?

Zeki Bir Bebek  Nasıl Yetiştirilir?  sorusunun cevabı cocukgelisimi.org ta.zeki bebek, zeki bebek nasıl olur, zekası yüksek çocuklar

New York Üniversitesi Tıp Fakültesi pediatri ve geriatri Yard. Profesörü aynı zamanda adı geçen üniversitenin Çocukluk Araştırma Merkezi Erken Çocukluk Bölüm başkanı Cristopher P.Lukas, bebeklerin 0-5 yaş dönemi içinde yaşadıklarının yalnız o dönem içinde ki gelişmelerine değil aynı zamanda bebeğin yetişkinlikte nasıl öğreneceğini hayat boyu beyninin nasıl çalışacağını etkilediğini söylüyor.

Zeki bebek nasıl yetişir?

zeki bebek

Bebeğin ilk yılları  beyin ve zeka gelişimi  için çok önemlidir. Zeka kalıtsal olduğu gibi çevresel etmenlerlede alakalıdır. Anne babalar zeki bir nasıl yetiştirecek.Bunun için birz zaman ve sabır.  Bebeğin gelişimi için en gerekli şey insanlarla iletişime girmektir.

Bebeklerde zeka gelişimi anne karnında başlar

Bebeklerde zeka gelişimi anne karnında başlar, zeka, zeka gelişimi, bebeklerde zeka gelişimi, gebelikte zeka gelişimi, bebeğin beyin gelişimi, zeki bebek, fetus…Her anne bebeğinin zeki olmasını ister ve genel inanışa göre bunun genetik faktörlere bağlı olduğunu düşünülür.Aslında gebelikte beslenme şekli bebeğin zeka gelişiminde oldukça etkilidir. Bu nedenle gebelik süresince annenin kendisi ve bebeği için gerekli besin öğelerini dengeli miktarda tüketmek zorundadırlar.